Cena ockovania

Ockovanie

Markoff chcel vediet, ako je to s cenou ockovania stvorkombinacie zltacka A, zltacka B, brusny tyfus a tetanus. Priznam sa, ze si ceny uz nepamatam. Takze vychadzam z toho, co som nasiel na internete.
Tzv. kombinovana vakcina proti hepatitide (proti obom typom), ktora ma zabezpecit „dozivotnu ochranu proti zltacke“ pozostava z troch injekcii – prva, druha o mesiac neskor, tretia sest mesiacov po druhej. Cena jednej davky je pre dospeleho cca 2000 korun (spolu cca 6000 korun). Pri detoch je cena okolo 1400 korun za jednu davku. Pri dospelych je mozne ockovanie urychlit v scheme 0-7-21 dni.
Brusny tyfus sa riesi jednou injekciou nas stal okolo 500 korun. (Benita ma strasila, ze sa picha do brucha, v skutocnosti mi ju pichli do zadku.)
Tetanus sa da riesit dvoma cestami – bud pojde na Oddelenie cudzokrajnych chorob a za ockovanie zaplati par stoviek, alebo navstivi svojho lekara a v ramci prevencie sa da zaockovat zadarmo:).

Nasiel som aj presny ale starsi cennik (koniec roka 2004, ale minimalne podla ockovania proti zltacke a tabletiek proti malarii a injekcii proti brusnemu tyfusu usudzujem, ze ceny sa nejak zasadne nemenili)
Proti ktorej chorobe
žltá zimnica (Stamarril) 575
hepatitída A a B (Twinrix adult) 1907
hepatitída A a B (Twinrix paed) 1209
hepatitída A (Havrixadult) 958
hepatitída A (Havrix paed) 730
hepatitída A (Avaxim) 1014
hepatitída B (Engerix B 20 ug) 790
brušný týfus (Typhim Vi) 530
bakt. meningitída (Meningococcal vaccine A+C) 176
kliešťová encefalitída 523
malária 1035 / jedno balenie tabletiek
(Cena za jednu injekciu v Sk)

3komentáre

  1. Markoff 7. marec, 2006 v 8:27 pm #

    dik a ako je to vlastne s tym ockovanim, mne sa nechce verit ze to musi byt tolko mesiacov dopredu ked sa to da pokojne zvladnut za 0+7+21 dni, naco by to malo kysnut v tele x mesiacov aby to zacalo ucinkovat?

  2. Marek 8. marec, 2006 v 8:59 am #

    to uz su naozaj otazky na lekarov. Nielen zltacka, ale aj tetanus sa takto ockuje. Mozno ked sa v tele vytvaraju protilatky, tak je lepsie, ked na to maju viac casu. Fakt netusim.

Spätné odkazy

  1. V Indii zúri horúčka | India - zápisník, kultúra, pamiatky a fotografie - 20. november, 2008

    […] Už 71 ľudí zomrelo za posledný mesiac v indickom štáte Kérala na horúčkovité ochorenie chikungunya. Ďalších 40- tisíc ľudí už bolo pravdepodobne nakazených. Chorobu prenášajú komáre Aedes albopictus. Choroba nie je dôkladne preskúmaná a neexistujú lieky určené na jej vyliečenie. Prejavuje se vysokými teplotami a velkými bolesťami hlavy, kĺbov a svalov. V mnohom sa však podobá ďalším rozšírených chorobám, ktoré po subkontinente roznášajú komáre. Dengue a malária sú však zvládnuteľné dostupnými liekmi. Tu je cena očkovania. […]