Teror v Indii. Kde sa útočilo

Teror v Indii. Mumbai

Teror v Indii. Mumbai

Hotel Tádž Mahál
je prepychová stavba s polodrahokamovými stĺpmi a vysokým alabastrovým stropom, postavili ho v roku 1903. Patrí medzi najvyhľadávanejšie hotely v meste, poskytuje výhľad na nábrežie. Jeho vlastníkom je indická spoločnosť Tata Group.

Trident Oberoi Hotel
je obľúbeným miestom obchodných rokovaní a vyhľadávajú ho najmä podnikatelia. Nachádza sa v časti Nariman Point, ktorá je hlavnou štvrťou finančných inštitúcií, v blízkosti burzy cenných papierov a parlamentu.

Café Leopold,
otvorená v roku 1871, je jednou z najstarších kaviarní v meste a vyhľadávajú ju zahraniční turisti, keďže zmienka o nej je vo väčšine turistických sprievodcoch o Bombaji. Hlučná a zafajčená kaviareň sa stala námetom knihy Šantara od spisovateľa Gregoryho Davida Robertsa. Schádzajú sa tam umelci, básnici a umelecká komunita.

Čatrrapátí Šivádži Terminus,
predtým známa ako železničná stanica Victoria Terminus Station, je najrušnejšou stanicou v krajine, ktorá obslúži tisícky cestujúcich každý deň. Stavala sa desať rokov od roku 1878 v koloniálnom štýle viktoriánskej neogotiky. Má však aj prvky tradičnej indickej ornamentiky a nádhernú kamennú kupolu. UNESCO ju zaradilo na zoznam svetového kultúrneho dedičstva.

Obytný dom Nariman
je päťposchodovou apartmánovou budovou v južnej časti Bombaja. Nachádza sa v nej sídlo ortodoxnej židovskej skupiny Chabad Lubavič. Budova slúži ako vzdelávacie stredisko, synagóga a centrum pomoci drogovo závislým. Vyhľadávajú ho návštevníci s Izraela a židia z celého sveta. Žije v nej aj hlavný rabín Gavriel Noach Holtzberg s rodinou.

Kino Metro
postavila americká spoločnosť Metro-Goldwyn-Mayer a premieta sa v ňom od roku 1938. Od 70. rokov sa postupne stalo populárnym miestom projekcií indických bollywoodskych filmov. Pred dvoma rokmi prešiel rekonštrukciou, ktorá mu dala tvár moderného multiplexu so šiestimi sálami.

Nemocnica Cama
v južnej časti Bombaju, postavená na sklonku 19. storočia, patrí malej komunite Parsiov, ktorá v nej poskytuje starostlivosť pre ženy a chudobných.

Zdroj: SME

Komentáre sú uzavreté