Teror v Indii. Zadržaní útočníci sú z Pakistanu

Teror v Indii. Mumbai

Teror v Indii. Mumbai

Traja zo zadržaných militantov, ktorí zaútočili na ciele v západoindickej finančnej metropole Bombaj, sa priznali, že sú členmi pakistanskej islamistickej skupiny Laškar-e-Taiba. Informovali o tom dnes indické médiá. Laškar-e-Taiba je najväčšou islamskou militantnou skupinou pôsobiacou v južnej Ázii. Vo štvrtok popreli akúkoľvek účasť na teroristických útokoch, ktoré sa uskutočnili v Mumbai.

Indický premiér Manmohan Singh vyhlásil vo svojom prejave adresovanom indickému ľudu, že za útokmi sú pravdepodobne teroristické skupiny pôsobiace v susednom štáte. Jeden zo zadržaných útočníkov je obyvateľom mesta Faridkot v pakistanskej provincii Pandžáb, napísal denník The Hindu.

„Na základe vypočúvania podozrivých sa vyšetrovatelia domnievajú, že jedna alebo viacej skupín napojených na Laškar vyrazilo z Karáčí v stredu na obchodnej lodi,“ uviedol denník písaný v angličtine. Teroristi sa podľa ich informácií vylodili v Bombaji a rozdelili sa na menšie skupiny do viacerých člnov, aby dokázali zasiahnuť viaceré ciele.

Zdroj: SME

Komentáre sú uzavreté